Strona główna » Gazownia Kamień Krajeński » Butle gazowe Kamień Krajeński

Butle gazowe Kamień Krajeński

Ile gazu mieści się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na wiele rodzajów pod względem ich wagi, a co za tym idzie, zawartości gazu, którym są wypełnione. W związku z tym to ile mieszaniny propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów.

Jak sprawdzić właściwie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można rozpoznać po kilku czynnikach. Wszystkie z nich muszą w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na której wskazywane są dane donoszące się do wagi nienapełnionej butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu i terminu legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla musi być dodatkowo opatrzona naklejką nazywaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiadającej za tankowanie butli gazowej. Dodatkowo wszelkie zakupowane butle bezapelacyjne powinny posiadać odpowiednią zaślepkę umieszczoną na zaworze, która ochrania przed wyciekiem gazu i folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby zapewniającej, że butla jest napełniona..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności