Strona główna » Gazownia Kalwaria Zebrzydowska » Gaz LPG Kalwaria Zebrzydowska

Gaz LPG Kalwaria Zebrzydowska

W jaki sposób tankować butle LPG?

W trakcie tankowania butli LPG należy głównie zadbać o bezpieczeństwo. W pobliżu nie powinny wobec tego występować się żadne źródła ognia. Poprawne tankowanie paliwa gazowego LPG polega z kolei na napełnieniu zbiornika jedynie do 85% jego wielkości. Pozostawiona przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który w wyniku zmieniających się temperatur może zmieniać swoją objętość. Po wykonaniu tankowania zbiornika trzeba również sprawdzić, czy jest on w pełni szczelny.

Jaka jest cena gazu LPG?

Obecne wzrosty cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją na rynkach światowych nie ominęły także paliwa gazowego LPG. Cena paliwa gazowego LPG w 2022 roku zmieniła się z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnorodnych specjalistów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje domy za pomocą paliwa gazowego LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma wyłącznie rynek. Rozwiązaniem na mniejsze koszty przy zakupie gazu LPG jest na przykład kupowanie go poza okresem zimowym, kiedy jego ceny są niższe..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności