Strona główna » Gazownia Kalwaria Zebrzydowska » Gaz płynny Kalwaria Zebrzydowska

Gaz płynny Kalwaria Zebrzydowska

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Choć koszty gazu płynnego wciąż rosną ogrzewanie gospodarstw domowych oraz firm z wykorzystaniem tego paliwa wciąż jest o wiele bardziej opłacalne od, na przykład ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego paliwa gazowego do ogrzewania lokali umożliwia wobec tego zaoszczędzić nawet do 30% w sytuacji długofalowych inwestycji. Poza tym płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw ekologicznych, które nie wytwarzają sadzy, a w związku z tym, umożliwiają zniwelować konieczność czyszczenia przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie budynku lub firmy gazem płynnym nie wymaga również posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są plusy ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie za pomocą gazu według danych GUS używane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe przekazywane jest do niego natomiast ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub zamontowane samodzielnie. Do podstawowych zalet tego typu ogrzewania zalicza się między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji wykorzystywania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności