Strona główna » Gazownia Kalwaria Zebrzydowska

Gazownia Kalwaria Zebrzydowska

Co jest niezbędne do wykonania przebudowy sieci gazowej?

Jeśli gaz jest już doprowadzony do budynku, rozbudowa istniejącej instalacji przyłączeniowej wymaga spełnienia 4 warunków. Pierwszy z nich to złożenie druku o określenie warunków podłączenia do sieci gazowej, który można znaleźć na stronie gazowni i złożyć online lub osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta, gdzie ich pracownicy pomogą uzupełnić wniosek. Kolejny krok to wydanie przez gazownie warunków przyłączenia do sieci gazowej, które są aktualne przez czas nie krótszy niż miesiąc. Kolejny etap to zawarcie umowy na dostawy gazu ziemnego, którą można również zawrzeć z wykorzystaniem eBOK gazowni lub osobiście w jednym z placówek obsługi klienta. Ostatnim krokiem po wykonaniu rozbudowy przyłącza jest z kolei przekazanie do gazowni wniosku o gotowości instalacji gazowej do napełnienia.

Poinformowanie o zmianie sprzedawcy paliwa gazowego

Domy i firmy podłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, określani także jako odbiorcy mogą zmienić sprzedawcę gazu. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sam proces zmiany sprzedawcy zajmuje około dwadzieścia jeden dni. Zmienienie sprzedawcy gazu wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego odpowiedniego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany dostawcy gazu) na przykład w placówce gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór druku można znaleźć jest z kolei na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności