Strona główna » Gazownia Kałuszyn » Gaz płynny Kałuszyn

Gaz płynny Kałuszyn

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montowania zbiornika na gaz płynny, którego wielkość nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to natomiast, że może być on zamontowany bez jakichkolwiek formalności. Konieczne jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, za pomocą właściwego wniosku. Dokument powinien posiadać takie elementy jak: projekt techniczny wykonany przez projektanta oraz skonsultowany z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odpowiedzi na piśmie przez 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia rozpoczęcie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak sprawdzić stan gazu w zbiorniku na płynne paliwo gazowe?

Wszystkie zbiorniki na płynne paliwo gazowe wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które umożliwiają w prosty i szybki sposób sprawdzić poziom napełniania zbiornika wyrażony w procentach. Poziomowskaz znajduje się zazwyczaj na zbiornikach w okolicach zaworu bezpieczeństwa. W wielu przypadkach wyrażone przez nie wskazania napełnienia zbiornika oznaczone są również czerwonym kolorem od około 20%, który oznacza konieczność złożenia zamówienia na dostawę gazu. W przypadku, gdy po zamontowaniu zbiornika jest od przyłączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można natomiast skontrolować zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności