Strona główna » Gazownia Kałuszyn » Butle gazowe Kałuszyn

Butle gazowe Kałuszyn

Jaki gaz w butli wybrać podczas zimy?

Jeśli butle gazowe mają być używane zimą, należy wybrać modele zatankowane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 stopnie Celsjusza. Dzięki temu wykorzystywanie go nawet w wynoszących poniżej 0 temperaturach nie będzie problemem. W tych samych warunkach butle gazowe zatankowane propanem-butanem mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, ponieważ gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 oC.

Ile kosztuje butla gazowa?

By móc wykorzystywać butlę gazową w gospodarstwie domowym, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można zakupić nienapełnione, a także już pełne. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej waha się w granicach około dwustu złotych, natomiast w drugim do kosztów samej butli należy doliczyć także koszt zawartego w niej gazu, sumaryczna cena równa się wobec tego obecnie mniej więcej trzystu złotych. Mniej kosztowną metodą jest natomiast kupienie używanej butli gazowej, należy jednak przy tym pamiętać, żeby sprawdzić, czy ma ona ważną homologację, której okres zapisywany jest na zbiorniku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności