Strona główna » Gazownia Kalisz » Gaz LPG Kalisz

Gaz LPG Kalisz

Czym jest gaz LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma formę płynną i magazynowana jest zazwyczaj w specjalnych zbiornikach. Dostępny jest on również w formie butli gazowych o różnych pojemnościach lub jako paliwo do zasilania aut. Określenie LPG jest akronimem angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w Polsce paliwo gazowe LPG jest zazwyczaj mieszaniną propanu i butanu. Główną cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w bezproblemowy sposób przechowywane i transportowane.

Ile kosztuje zamontowanie LPG w aucie?

Zamontowanie instalacji LPG w samochodzie umożliwia zmniejszyć wydatki za paliwo nawet kilkaset złotych na miesiąc. By skorzystać z takiej opcji, należy jednak najpierw zamontować odpowiednią instalację LPG. Koszt montażu instalacji LPG w samochodzie zależy od wielu elementów. Wyróżnić wśród nich można między innymi: typ silnika w pojeździe, rodzaj generacji instalacji LPG do aut, których jest 6, a ich koszt oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, producent instalacji gazowej LPG. Zamontowanie instalacji LPG w pojeździe oprócz kosztów samego zamontowania wiążę się również z innymi wydatkami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata w trakcie badania technicznego pojazdu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności