Strona główna » Gazownia Kalisz » Dostawcy gazu Kalisz

Dostawcy gazu Kalisz

Od czego zależy cena paliwa gazowego?

Wysokość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnych elementów. Podstawowe z nich to ilość zużycia gazu ziemnego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest klient przez sprzedawcę paliwa gazowego. Wobec tego największe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy wykorzystują go do ogrzewania budynku, z kolei najmniejsze wykorzystujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że finalna cena gazu ziemnego uzależniona jest także od dodatkowych opłat występujących u danego dostawcy paliwa gazowego. Zaliczyć do nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe.

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu w 4 prostych krokach?

Planując zmienić dostawcę paliwa gazowego, wystarczą wyłącznie 4 proste kroki. Pierwszy z nich wymaga znalezienia odpowiedniej oferty nowego dostawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem kosztów zakupu paliwa gazowego, jak i pozostałych elementów podpisanej umowy. W kolejnym kroku wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą gazu oraz zadbać o jego pełnomocnictwo, za sprawą którego będzie on mógł rozwiązać umowę ze starym sprzedawcą oraz załatwić wszelkie sprawy. Trzeci krok to rozwiązanie poprzedniej umowy i powiadomienie o tym OSD gazu. Cały proces kończy się natomiast rozliczeniem należności ze starą firmą i zapłaceniem rachunków, a następne rachunki będą już przesyłane przez nowego sprzedawcę gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności