Strona główna » Gazownia Kalety » Gaz LPG Kalety

Gaz LPG Kalety

Jakie wymogi musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w autach określane także jako zbiorniki gazu są jednym z najważniejszych części instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać specjalne wymogi. Główną jest homologacja zbiornika LPG, bez której samochód nie może poruszać się po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz montowany w pojeździe zgodnie z krajowymi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Dlaczego właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak ważna?

Paliwo gazowe LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Dodatkowo niewłaściwej jakości gaz LPG doprowadza również do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym przyczynia się on więc do większych wydatków związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie właściwej jakości gazem, który sprzedają sprawdzeni dostawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien gwarantować około 13 kWh energii cieplnej na godzinę w procesie jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności