Strona główna » Gazownia Jutrosin » Gaz LPG Jutrosin

Gaz LPG Jutrosin

Czemu odpowiednia jakość gazu LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z największych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym złej jakości gaz LPG doprowadza także do mniej ekonomicznego spalania. W związku z tym doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który dostarczają zweryfikowani dostawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien gwarantować mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w samochodach?

Butle gazowe montowane w autach określane również jako zbiorniki gazu są jednym z podstawowych części instalacji gazowej w pojazdach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać określone normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może poruszać się po drogach. Jej ważność wynosi 10 lat. Poza tym zbiornik na paliwo gazowe montowany w pojeździe zgodnie z polskimi wymogami musi koniecznie być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności