Strona główna » Gazownia Jutrosin » Gaz płynny Jutrosin

Gaz płynny Jutrosin

Jak może być rozliczany gaz płynny ze zbiornika?

W przypadku zamontowanego zbiornika na płynne paliwo gazowe, do którego regularnie tankowany jest gaz przez wybranego sprzedawcę, najczęściej można wybrać jeden z dwóch rodzajów płatności. Pierwszy z nich opiera się na płaceniu za całości dostaw płynnego paliwa gazowego, po napełnieniu zbiornika. Drugi to z kolei system telemetryczny, który z wykorzystaniem licznika gazu zlicza pobór gazu. Na podstawie tych informacji później raz na przesyłana jest faktura zawierająca jedynie bieżące zużycie paliwa.

Jak dużo gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Odpowiednie oraz całkowicie bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych płynnym paliwem gazowym ze zbiorników uzależnione jest od jego odpowiedniego poziomu. W związku z tym zbiornik na gaz płynny może być zatankowany co najwyżej do 85% własnej pojemności, tak aby pozostałe 15% stanowiło powietrze. Minimalna ilość gazu w zbiorniku nie może natomiast być niższa niż 25%. Zwłaszcza w okresach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz są ujemne, ponieważ mniej niż 25% gazu płynnego w zbiorniku wytraca zdolność odparowywania i swoje właściwości grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności