Strona główna » Gazownia Józefów » Gazy techniczne Józefów

Gazy techniczne Józefów

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Pomimo, że na rynku znajdują się gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, trzeba wiedzieć, że nie ma w stu procentach czystych gazów. Niemal zawsze znaleźć można w nich bowiem śladowe ilości ubocznych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz napełniania butli gazem. Do wskazywania czystości gazów technicznych wykorzystywana jest wobec tego klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Zazwyczaj gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach dodatkowo wybuchowych. W związku z tym muszą być one przechowywane we właściwy sposób oraz we właściwych warunkach. Miejsca, w których są one składowane, muszą wobec tego mieć bardzo dobrą wentylację, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem muszą być z kolei składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak żeby ich zawór był umieszczony do góry. Nie powinny być one również przechowywane w niewielkiej odległości od ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności