Strona główna » Gazownia Józefów » Gaz płynny Józefów

Gaz płynny Józefów

Jakie odległości należy zachować przy montażu zbiornika na gaz płynny?

Chcąc zamontować zbiornik na gaz płynny w naziemnej formie, należy pamiętać o przestrzeganiu właściwych odległości od obszaru, w którym zostanie on zamontowany. W związku z tym taki zbiornik na gaz płynny musi być zlokalizowany: przynajmniej 3 metry od domów, 1,5 metra od granicy działki, 5 metrów od studzienek kanalizacyjnych i szamba, 7 metrów od linii niskiego napięcia, 15 metrów od linii wysokiego napięcia.

Jak często trzeba przeprowadzać przegląd podziemnego zbiornika na gaz płynny?

Podobnie jak w przypadku zewnętrznych zbiorników na płynne paliwo gazowe, również modele wewnętrzne muszą bezwzględnie przechodzić przeglądy techniczne. Przegląd techniczny zewnętrzny powinien być wykonany raz na 2 lata. Z kolei przegląd wewnętrzny raz na 5 lat. Jeśli chodzi o próbę ciśnieniową wewnętrzne, zbiorniki na płynne paliwo gazowe muszą mieć ją wykonaną raz na 10 lat. Wszystkie badania techniczne muszą być realizowane przez przedstawicieli UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności