Strona główna » Gazownia Józefów » Dostawcy gazu Józefów

Dostawcy gazu Józefów

W jaki sposób zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do przedsiębiorstwa?

Chcąc zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim wiedzieć, że procedura ta prawie niczym nie różni się od zmiany dostawcy paliwa gazowego dla gospodarstwa domowego. W związku z tym najpierw należy wybrać właściwą ofertę spośród dostępnych na rynku, w czym mogą pomóc wszelkiego rodzaju porównywarki. Po wybraniu odpowiedniej oferty należy skontaktować się z przedstawicielem sprzedawcy gazu ziemnego i zawrzeć z nim nową umowę, pamiętając, aby przedtem dokładnie ją przeczytać i sprawdzić, czy wszelkie jej zapisy są zgodne z ustaleniami. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel sprzedawcy gazu zaproponuje również zawarcie pełnomocnictwa. Warto wybrać opcję, dzięki niej to nowa firma zajmie się wszelkimi kwestiami związanymi z wymówieniem poprzedniej umowy oraz powiadomieniem Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zmianie sprzedawcy gazu.

Jak długo zmiana sprzedawcy paliwa gazowego?

Proces zmienienia dostawcy gazu ziemnego zajmuje najczęściej około 30 dni. Wpływ na to, ile trwać będzie to czas, ma jednak przede wszystkim to, czy umowa ze starym dostawcą paliwa gazowego może być rozwiązana natychmiast. Czasem zawarte w niej bowiem podpunkty, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego do końca umowy ze względu na kary. Oprócz tego w trakcie zmiany dostawcy gazu należy także pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie druku dotyczącego tej sprawy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności