Strona główna » Gazownia Józefów nad Wisłą » Gaz LPG Józefów nad Wisłą

Gaz LPG Józefów nad Wisłą

Dlaczego właściwa jakość paliwa gazowego LPG jest tak istotna?

Paliwo gazowe LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do kłopotów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich wcześniejszą awarię. Poza tym nieodpowiedniej jakości gaz LPG przyczynia się również do większego spalania. Finalnie doprowadza to więc do strat związanych z koniecznością zakupu jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania.

Czy montaż LPG w samochodzie jest opłacalny?

Montaż LPG w samochodzie to idealna metoda na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Aktualnie pomimo niezmiennych podwyżek cen paliwa gazowego LPG stale jest on tańszy niż benzyna czy olej napędowy o mniej więcej 50%. W związku z tym zamontowanie instalacji LPG w aucie pozwala płacić mniej za paliwo, zwłaszcza w przypadku kiedy miesięcznie jest nim pokonywanych sporo kilometrów. Koszt jej montażu zwraca się najczęściej po około 12 miesiącach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności