Strona główna » Gazownia Józefów nad Wisłą » Gazy techniczne Józefów nad Wisłą

Gazy techniczne Józefów nad Wisłą

Jakie konieczne oznaczenia powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz wykorzystywania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wytworzone. Oprócz tego na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także brakować danych o: wadze pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia.

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej oznaczenia stosowane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego określane z wykorzystaniem dwóch cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z nich oznacza liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie wykorzystuje sześć różnorodnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najmniejszej czystości równej 99,9%..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności