Strona główna » Gazownia Józefów nad Wisłą » Gaz płynny Józefów nad Wisłą

Gaz płynny Józefów nad Wisłą

Jak powinno odbywać się tankowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Podczas tankowania zbiornika na płynne paliwo gazowe sprzedawca zobowiązany jest bezwzględnie do dbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Dostawca gazu powinien wobec tego w odpowiedni sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed tankowaniem musi także sprawdzić plomby na zaworze i sprawdzić stan zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania konieczne jest również podłączenie uziemienia. Po przeprowadzeniu tankowania szczelność zbiornika powinna być po raz kolejny sprawdzona, a jego zawór odpowiednio zaplombowany.

Jakie są pojemności zbiorników na płynne paliwo gazowe?

Osoby chcące zamontować zbiornik na gaz płynny mają do wyboru modele o pojemności: 2 700 litrów, 4 850 litrów, 6 600 litrów, 6 700 litrów. Wszystkie z nich oferowane są w wariantach zarówno naziemnych, jak i podziemnych. W przypadku montażu zbiornika na gaz płynny wykorzystywanego do ogrzewania gospodarstw domowych najczęściej wybierane modele o pojemności 2 700 litrów, które wymagają tankowania dwa razy w roku, przy czym są o wiele mniej problematyczne w zamontowaniu i zlokalizowaniu ich na działce..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności