Strona główna » Gazownia Józefów » Butle gazowe Józefów

Butle gazowe Józefów

Ile gazu znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe dzielą się na parę rodzajów pod względem ich pojemności, a co za tym idzie, zawartości gazu, jakim są wypełnione. W związku z tym to ile propanu-butanu mieści się w butlach gazowych, zależy od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi około: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych ważących 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych ważących 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów.

Jak zweryfikować poprawnie napełnioną butle z gazem?

Odpowiednio napełnioną butlę gazową można poznać po kilku kwestiach. Każde z nich muszą wobec tego mieć tabliczkę znamionową, na jakiej umieszczone są informacje donoszące się do masy pustej butli gazowej, największej ilości znajdującego się w niej gazu i daty legalizacji zbiornika. Odpowiednio napełniona butla musi być zarazem wyposażone w naklejkę określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której wskazywane są informacje o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Dodatkowo wszystkie zakupowane zbiornik bezapelacyjne powinny mieć specjalną zaślepkę umieszczoną na zaworze, która chroni przed ulatnianiem się gazu oraz folię termokurczliwą, która jest swoistego rodzajem plomby gwarantującej, że butla jest pełna..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności