Strona główna » Gazownia Jordanów » Gaz płynny Jordanów

Gaz płynny Jordanów

Plusy i minusu dzierżawy zbiornika na gaz płynny

Dzierżawa zbiornika na gaz płynny to dość powszechne rozwiązanie pośród właścicieli nieruchomości ogrzewających je gazem. Cechuje się ono przede wszystkim minimalnymi kosztami początkowymi, na poziomie około tysiąca złotych oraz gwarantuje wygodę polegającą na braku konieczności przeprowadzania osobiście napraw czy przeglądów. Wydzierżawiając zbiornik, trzeba się jednak liczyć z tym, że dostawy gazu będą w tym przypadku wykonywane wyłącznie przez firmę, z którym zostanie zawarta umowa, w związku z tym jego ceny są zazwyczaj wyższe niż cena rynkowa. Dodatkowo za dzierżawienie zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba również uiszczać regularnie opłaty wynoszące kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Gaz płynny mieszanina propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W sytuacji, kiedy płynne paliwo gazowe LPG wykorzystywany jest do ogrzewania budynku oraz dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na posesji, najczęściej jest nim wyłącznie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich parametrów grzewczych nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz. W przypadku ceny zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż płynne paliwo gazowe propan-butan. Pomimo to jego właściwości opałowe sprawiają, że jest on zazwyczaj wykorzystywanym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych oraz firm..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności