Strona główna » Gazownia Jordanów » Butle gazowe Jordanów

Butle gazowe Jordanów

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do domu napełniane są dwoma odmianami gazu. Jeden z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o wyróżniającym go bardzo dobrze wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 oC do -0,5 oC. Kolejny z nich to z kolei czysty propan, który idealnie sprawdza się w przypadku zastosowania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, modele tankowane mieszaniną propanu i butanu są nieznacznie tańsze od tych napełnianych wyłącznie propanem.

Do czego mogą być używane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone głównie z zastosowaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być używany na kilka różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to zbiorniki idealnie sprawdzające się także w piecykach gazowych i grillach, używane są one też do zasilania wózków widłowych czy obróbki metali. Z ich zastosowaniem zasilane są także grzejniki na butle gazowe oraz nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności