Strona główna » Gazownia Jeziorany » Gaz płynny Jeziorany

Gaz płynny Jeziorany

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montażu zbiornika na gaz płynny, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to natomiast, że może być on montowany bez żadnych formalności. Wymagane jest zgłoszenie tego typu inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem właściwego wniosku. Dokument musi posiadać takie dokumenty jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz skonsultowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy pisemnej przez 21 dni jest równoznaczne z tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na gaz płynny.

Ile trzeba zapłacić za zamontowanie zbiornika na gaz płynny?

Zamontowanie zbiornika na gaz płynny to inwestycja, w której skład wiele różnorodnych kosztów. Główny z nich to kwota zakupu zbiornika na płynne paliwo gazowe, która wynosi w przypadku modelu o pojemności 2700 litrów około 7000 zł. Oprócz tego do kosztów samego zbiornika na płynne paliwo gazowe należy także doliczyć na przykład: przetransportowanie zbiornika, sporządzenie projektu instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej, stworzenie płyty fundamentowej, zamontowanie zbiornika wraz z jego sprawdzeniem, wykonanie instalacji uziemiającej, wykonanie dokumentacji potrzebnej do wykonania odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego. Finalny koszt zamontowania zbiornika na płynne paliwo gazowe wynosi wobec tego około 16 000 złotych. Wymagającą mniejszych wydatków opcją jest z kolei wybranie dzierżawy zbiornika na gaz płynny, którą proponuje większość jego sprzedawców..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności