Strona główna » Gazownia Jeziorany » Butle gazowe Jeziorany

Butle gazowe Jeziorany

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimową porą?

W przypadku, gdy butle gazowe mają być używane zimą, należy postawić na modele napełniane czystym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 stopnie Celsjusza. Za sprawą tego wykorzystywanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problemem. W identycznych warunkach butle gazowe napełniane mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych we właściwy sposób, ponieważ gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Na jak długo wystarcza butla gazowa?

To na jak długo wystarcza butla gazowa, uzależnione jest od różnych kwestii. Wyróżnić spośród nich można głównie wielkość butli. Im jest ona większa, tym przez dłuższy czas można z niej w związku z tym korzystać. Dodatkowo okres użytkowania butli gazowej uzależniony jest również od tego, do czego jest ona wykorzystywana oraz energochłonności urządzeń zasilanych z jej zastosowaniem. Standardowe butle gazowe 11 kg, stosowane w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych wystarczają najczęściej na około miesiąc przygotowywania posiłków za pomocą gazu umieszczonego w nich..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności