Strona główna » Gazownia Jelenia Góra » Gaz płynny Jelenia Góra

Gaz płynny Jelenia Góra

Czym jest płynne paliwo gazowe LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną formą propanu-butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast podobny do gazu ziemnego. Za sprawą tego cechuje się on dużą uniwersalnością zastosowania. Gaz płynny propan-butan może być wykorzystywany w związku z tym na przykład do ogrzewania budynków, zasilania samochodów (auto gaz), procesów przemysłowych. Gaz płynny LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on magazynowany w dużych ilościach z zastosowaniem niewielkich zbiorników lub butli.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na gaz płynny?

Podczas tankowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, ilość paliwa nie powinna być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w przypadku zmieniania się objętości gazu płynnego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie miała wpływu na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego powszechnie stosowane zbiorniki o pojemności 2700 litra powinny być tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności