Strona główna » Gazownia Jelenia Góra » Butle gazowe Jelenia Góra

Butle gazowe Jelenia Góra

Najpopularniejsze rodzaje butli gazowych

Aktualnie na rynku wyróżnić można wiele różnorodnych rodzajów butli gazowych. Ich podział obejmuje głównie to, w jakim celu one stosowane. W związku z tym wyróżnia się między innymi: butle gazowe do gospodarstw domowych mające pojemność 11 kg, opcjonalnie mające kołnierz, butle gazowe turystyczne o pojemnościach 2 kg, 3 kg i 5 kg, butle gazowe mające pojemność 33 kg, używane przede wszystkim do zastosowań w przemyśle czasem ogrzewania budynków, butle gazowe 11 kg używane do wózków widłowych zasilanych gazem. Jeśli chodzi z kolei o materiał, z którego wytwarzane są butle gazowe, zazwyczaj jest to stal o odpowiedniej grubości.

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do gospodarstwa domowego?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego tankowane są dwoma wariantami gazu. Jeden z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem pozbawionym barwy o wyróżniającym go doskonale odczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to z kolei wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w sytuacji używania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, wersje napełniane propanem-butanem są nieznacznie tańsze od modeli wypełnianych wyłącznie propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności