Strona główna » Gazownia Jelcz-Laskowice » Butle gazowe Jelcz-Laskowice

Butle gazowe Jelcz-Laskowice

Jaka jest cena butli gazowe?

Żeby móc stosować butlę gazową w domu, należy ją najpierw zakupić. Butle gazowe można zakupić pozbawione gazu, a także już pełne. W pierwszej sytuacji wartość butli gazowej waha się w granicach mniej więcej 200 złotych, natomiast w drugim do ceny samej butli trzeba doliczyć również wartość zawartego w niej gazu, całkowita cena wynosi w związku z tym aktualnie mniej więcej trzystu złotych. Mniej kosztowną opcją jest natomiast zakup używanej butli gazowej, trzeba natomiast przy tym pamiętać, aby zweryfikować, czy ma ona aktualną homologację, której okres wskazywany jest na butli.

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być stosowane zimą, należy wybrać modele wypełnione czystym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach dochodzących do aż -42 stopnie Celsjusza. Za sprawą tego stosowanie go nawet w wynoszących poniżej 0 temperaturach nie będzie problematyczne. W identycznych warunkach butle gazowe napełniane mieszanką propanu i butanu mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, gdyż gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności