Strona główna » Gazownia Jedwabne » Gaz LPG Jedwabne

Gaz LPG Jedwabne

Czemu odpowiednia jakość gazu LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o złej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem doprowadzać do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Oprócz tego nieodpowiedniej jakości gaz LPG doprowadza także do mniej ekonomicznego spalania. W efekcie przyczynia się on więc do większych wydatków wynikających z konieczności zakupu jego większej ilości. W związku z tym tak ważne jest, aby zbiornik LPG był tankowany jedynie odpowiedniej jakości gazem, który oferują zweryfikowani sprzedawcy. Odpowiedniej jakości gaz LPG powinien zapewniać mniej więcej 13 kWh energii cieplnej podczas godziny jego spalania.

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w autach?

Butle gazowe montowane w pojazdach nazywane także jako zbiorniki gazu są jednym z głównych składowych instalacji gazowej w autach. Wobec tego obowiązkowo muszą one spełniać wskazane normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której auto nie może jeździć po drogach. Jej termin ważności wynosi 10 lat. Dodatkowo zbiornik na gaz montowany w pojeździe zgodnie z polskimi przepisami musi obowiązkowo być odebrany przez TDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności