Strona główna » Gazownia Jedwabne » Gaz płynny Jedwabne

Gaz płynny Jedwabne

Jak powinno przebiegać tankowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe?

W trakcie tankowania zbiornika na płynne paliwo gazowe dostawca ma obowiązek obowiązkowo do dbania o bezpieczeństwo własne i otoczenia. Sprzedawca gazu musi wobec tego w odpowiedni sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół auta, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania powinien także skontrolować plomby na zaworze i skontrolować szczelność zbiornika. Przed tankowaniem wymagane jest także podłączenie uziemienia. Po przeprowadzeniu tankowania szczelność zbiornika powinna być znów sprawdzona, a jego zawór właściwie zaplombowany.

Jak dużo gazu powinno znajdować się w zbiorniku na gaz płynny?

Odpowiednie i w pełni bezpieczne działanie instalacji gazowych zasilanych gazem płynnym ze zbiorników uzależnione jest od jego odpowiedniego stanu. Wobec tego zbiornik na płynne paliwo gazowe powinien być zatankowany maksymalnie do 85% swojej pojemności, tak aby pozostawione 15% stanowiło powietrze. Najmniejsza ilość gazu w zbiorniku nie może z kolei być niższa niż 25%. W szczególności w miesiącach zimowych, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, gdyż mniej niż 25% płynnego paliwa gazowego w zbiorniku traci zdolność odparowywania i swoje parametry grzewcze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności