Strona główna » Gazownia Jędrzejów » Gaz płynny Jędrzejów

Gaz płynny Jędrzejów

Ile wynosi wydajność grzewcza płynnego paliwa gazowego?

Gaz płynny LPG zaliczany jest do jednych z lepszych paliw opałowych. Jego wartość grzewcza równa się około od 45 do 46 MJ/kg, czyli 25 MJ/l. Wobec tego w ciągu godziny ze spalania 1 kilograma gazu płynnego można wytworzyć 13 kWh energii cieplnej. Kwestia ta sprawia więc, że jest on coraz częściej używany do ogrzewania lokali za pomocą tradycyjnych lub kondensacyjnych kotłów centralnego ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Czym jest dzierżawa zbiornika na płynne paliwo gazowe?

Jedną z dwóch opcji montażu zbiornika na płynne paliwo gazowe jest jego dzierżawa od dostawcy gazu. W takim przypadku zbiornik jest zazwyczaj dostarczany i montowany w wyznaczonym miejscu przez wybraną firmę. Cena używania zbiornika to natomiast cena wydzierżawienia oraz napełniania. Trzeba jednak wiedzieć, że przy wyborze dzierżawy zbiornika na gaz trzeba liczyć się z wyższą ceną paliwa oraz brakiem możliwości wybrania sprzedawcy przez cały okres obowiązywania umowy podpisywanej zazwyczaj na czas od 3 do 10 lat. Zaletą posiadania dzierżawionego zbiornika na płynne paliwo gazowe LPG jest natomiast to, że wszystkie jego badania i naprawy usterek są wykonywane na koszt firmy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności