Strona główna » Gazownia Jędrzejów » Butle gazowe Jędrzejów

Butle gazowe Jędrzejów

Jaka jest cena butli gazowe?

Aby móc używać butlę gazową w domu, trzeba się nią najpierw zaopatrzyć. Butle gazowe można zakupić puste, a także już napełnione. W pierwszym przypadku koszt butli gazowej waha się w granicach mniej więcej 200 złotych, natomiast w drugim do wartości nienapełnionej butli trzeba doliczyć również cenę zawartego w niej gazu, sumaryczna cena wynosi wobec tego aktualnie około trzystu złotych. Mniej kosztowną opcją jest natomiast zakup używanej butli gazowej, trzeba jednak w tym przypadku pamiętać, by sprawdzić, czy ma ona ważną homologację, której czas zapisywany jest na zbiorniku.

Jaki gaz w butli wybrać zimową porą?

W sytuacji, kiedy butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, warto postawić na modele napełniane czystym propanem. Gaz ten cechuje się bowiem odparowywaniem w temperaturach wynoszących aż -42 oC. Za sprawą tego stosowanie go nawet w ujemnych temperaturach nie będzie problematyczne. W takich samych warunkach butle gazowe zatankowane propanem-butanem mogą z kolei nie zasilać urządzeń gazowych w odpowiedni sposób, bo gaz ten przestaje odparowywać już w temperaturze 0,5 oC..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności