Strona główna » Gazownia Jedlina-Zdrój » Gaz LPG Jedlina-Zdrój

Gaz LPG Jedlina-Zdrój

Jak tankować butle LPG?

W trakcie napełniania butli LPG należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. W okolicy nie mogą wobec tego znajdować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega natomiast na napełnieniu zbiornika wyłącznie do 85% jego pojemności. Pozostała przestrzeń zagwarantuje miejsce dla gazu, który pod wpływem zmieniających się temperatur może zmieniać własną objętość. Po wykonaniu tankowania zbiornika trzeba również sprawdzić, czy jest on całkowicie szczelny.

Jaka jest cena gazu LPG?

Obecne wzrosty cen gazu spowodowane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również gazu LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Zdaniem różnorodnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje nieruchomości za pomocą gazu LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego na to, oddziaływanie na to, jak one się kształtują, ma jedynie sytuacja gospodarcza na rynkach. Metodą na mniejsze koszty podczas zakupów paliwa gazowego LPG jest między innymi tankowanie go poza sezonem zimowym, kiedy jego cenniki są mniejsze..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności