Strona główna » Gazownia Jedlicze » Gaz płynny Jedlicze

Gaz płynny Jedlicze

Plusy i minusu dzierżawienia zbiornika na płynne paliwo gazowe

Dzierżawienie zbiornika na gaz płynny to dość popularne rozwiązanie pośród właścicieli gospodarstw domowych ogrzewających je gazem. Wyróżnia się ono przede wszystkim niskimi kosztami na początku, na poziomie około tysiąca złotych i gwarantuje wygodę polegającą na braku konieczności przeprowadzania osobiście napraw czy przeglądów. Dzierżawiąc zbiornik, trzeba się natomiast liczyć z tym, że tankowania gazu będą w tym przypadku przeprowadzane wyłącznie przez dostawcę, z którym została podpisana umowa, w związku z tym jego koszty są najczęściej wyższe niż średnia rynkowa. Oprócz tego za dzierżawę zbiornika na płynne paliwo gazowe trzeba również uiszczać co miesiąc opłaty w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W sytuacji, kiedy gaz płynny LPG używany jest do ogrzewania budynku i dostarczany jest do zbiorników zamontowanych na posesji, zazwyczaj jest nim wyłącznie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie traci on swoich właściwości grzewczych nawet podczas ujemnych temperatur na zewnątrz. Pod względem ceny zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż gaz płynny mieszanka propanu i butanu. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on najczęściej używanym gazem do ogrzewania gospodarstw domowych oraz firm..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności