Strona główna » Gazownia Jedlicze » Butle gazowe Jedlicze

Butle gazowe Jedlicze

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do domu napełniane są dwoma odmianami gazu. Pierwszy z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o charakterystycznym doskonale wyczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Kolejny z nich to natomiast wyłącznie propan, który doskonale sprawdza się w sytuacji zastosowania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi natomiast o koszt butli 11 kg, modele napełniane propanem-butanem są niewiele tańsze od modeli napełnianych czystym propanem.

W jakim celu mogą być stosowane butle gazowe?

Choć butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach gazowych w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być używany na kilka różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to rozwiązanie świetnie sprawdzające się również w ogrzewaczach gazowych oraz grillach, stosowane są one także do napędzania wózków widłowych oraz spawania metalu. Z ich wykorzystaniem zasilane są też grzejniki na butle gazowe oraz nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności