Strona główna » Gazownia Jaworzyna Śląska » Gaz płynny Jaworzyna Śląska

Gaz płynny Jaworzyna Śląska

Zalety i wady dzierżawienia zbiornika na gaz płynny

Dzierżawienie zbiornika na płynne paliwo gazowe to dość powszechne rozwiązanie wśród właścicieli nieruchomości ogrzewających je gazem. Wyróżnia się ono głównie minimalnymi kosztami na początku, w wysokości mniej więcej 1000 złotych oraz zapewnia wygodę związaną z brakiem konieczności wykonywania osobiście napraw czy przeglądów. Dzierżawiąc zbiornik, należy się natomiast liczyć z tym, że dostawy gazu będą w tym przypadku przeprowadzane jedynie przez sprzedawcę, z którym została zawarta umowa, wobec tego jego cenniki są najczęściej wyższe niż cena rynkowa. Poza tym za dzierżawę zbiornika na gaz płynny trzeba również uiszczać co miesiąc opłaty wynoszące kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Gaz płynny mieszanina propanu i butanu czy propan, który z nich jest lepszy do ogrzewania domu?

W przypadku, gdy płynne paliwo gazowe LPG używany jest do ogrzewania budynku oraz dostarczany jest do zbiorników montowanych na posesji, najczęściej jest nim wyłącznie. Wynika to z tego, że gaz ten zmienia swoją postać z ciekłej na gazową w temperaturach -40 stopni Celsjusza. Za sprawą tego nie traci on swoich właściwości grzewczych nawet w przypadku minusowych temperatur na zewnątrz. Pod względem ceny zakupu propan jest z kolei nieco droższy niż płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu. Pomimo to jego parametry opałowe sprawiają, że jest on najczęściej stosowanym gazem do ogrzewania domów oraz firm..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności