Strona główna » Gazownia Jaworzyna Śląska » Butle gazowe Jaworzyna Śląska

Butle gazowe Jaworzyna Śląska

Jaki gaz znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do domu tankowane są dwoma odmianami gazu. Pierwszy z nich to propan-butan, który jest gazem bezbarwnym o specyficznym doskonale wyczuwalnym zapachu. Posiada on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 oC. Drugi z nich to natomiast czysty propan, który świetnie sprawdza się w sytuacji wykorzystywania butli gazowej w ujemnych temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, wersje tankowane mieszaniną propanu i butanu są nieco tańsze od modeli wypełnianych wyłącznie propanem.

Do czego mogą być stosowane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone przede wszystkim z zastosowaniem w kuchenkach na gaz w gospodarstwach domowych, oferowany w nich gaz może być stosowany na wiele różnorodnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to rozwiązanie idealnie sprawdzające się też w piecykach gazowych i grillach, wykorzystywane są one też do napędzania wózków widłowych oraz obróbki metalu. Za ich pomocą zasilane są dodatkowo grzejniki na butle gazowe i nagrzewnice i parasole..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności