Strona główna » Gazownia Jaworzno » Gaz LPG Jaworzno

Gaz LPG Jaworzno

Czym jest paliwo gazowe LPG?

Paliwo gazowe LPG to mieszanka gazów ropopochodnych, która ma postać płynną i magazynowana jest najczęściej w specjalistycznych zbiornikach. Dostępny jest on również w formie butli gazowych o różnorodnych pojemnościach czy jako paliwo do zasilania samochodów. Określenie LPG jest skrótem od pierwszych liter angielskiego wyrażenia Liquefied Petroleum Gas, a w naszym kraju gaz LPG jest zazwyczaj mieszaniną propanu i butanu. Wyróżniającą cechą gazu LPG jest to, że pod wpływem ciśnienia o wartości od 6 do 25 bar zmienia się on w postać ciekłą. Za sprawą tego, jego duże ilości mogą być w prosty sposób magazynowane i transportowane.

Ile kosztuje montaż LPG w aucie?

Montaż instalacji LPG w pojeździe pozwala oszczędzać na paliwie nawet kilkaset złotych w ciągu miesiąca. By skorzystać z takiej możliwości, należy jednak najpierw zamontować odpowiednią instalację LPG. Koszt montażu instalacji LPG w pojeździe uzależnione jest od kilku elementów. Wyróżnić wśród nich można między innymi: rodzaj silnika w aucie, rodzaj generacji instalacji LPG do pojazdów, których jest 6, a ich koszt oscyluje w granicach od 1500 złotych do 10 000 złotych, marka instalacji gazowej LPG. Montaż instalacji LPG w samochodzie oprócz kosztów samego zamontowania wiążę się także z innymi wydatkami takimi jak serwis oraz dodatkowa opłata podczas przeglądu samochodu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności