Strona główna » Gazownia Jaworzno » Gaz płynny Jaworzno

Gaz płynny Jaworzno

Czym jest płynne paliwo gazowe LPG?

Płynne paliwo gazowe LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszaniny propanu i butanu lub czystego propanu. Jego skład chemiczny jest z kolei przybliżony do gazu ziemnego. Dzięki temu wyróżnia się on dużą uniwersalnością użytkowania. Gaz płynny mieszanka propanu i butanu może być używany wobec tego między innymi do ogrzewania budynków, zasilania samochodów (auto gaz), procesów przemysłowych. Gaz płynny LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, wobec tego może być on magazynowany w dużych ilościach z wykorzystywaniem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na gaz płynny?

W momencie tankowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, ilość paliwa nie może być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% wolnej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w sytuacji zmieniania się objętości gazu płynnego spowodowanego poprzez zmiany temperatury nie będzie wpływała na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego zazwyczaj używane zbiorniki o wielkości 2700 litra najlepiej, aby były tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności