Strona główna » Gazownia Jaworzno » Dostawcy gazu Jaworzno

Dostawcy gazu Jaworzno

Od czego zależy cena gazu ziemnego?

Wielkość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnorodnych kwestii. Najważniejsze z nich to ilość poboru gazu ziemnego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przypisany jest klient przez sprzedawcę gazu. Wobec tego najwyższe faktury za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy używają go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe wykorzystujący go do gotowania na kuchenkach. Poza tym warto również wspomnieć, że finalna cena gazu ziemnego uzależniona jest także od innych opłat występujących u określonego dostawcy gazu ziemnego. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe.

W jaki sposób zmienić dostawcę paliwa gazowego w 4 łatwych krokach?

Planując zmienić dostawcę gazu ziemnego, wystarczą jedynie 4 proste kroki. Pierwszy z nich wymaga znalezienia właściwej oferty nowego dostawcy, która będzie korzystna zarówno pod względem kosztów zakupu gazu ziemnego, jak i pozostałych warunków zawartej umowy. Później wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą paliwa gazowego oraz zadbać o jego upoważnienie, dzięki któremu będzie on mógł wypowiedzieć umowę ze starym sprzedawcą oraz załatwić wszelkie formalności. Trzeci krok to rozwiązanie poprzedniej umowy i poinformowanie o tym OSD gazu ziemnego. Cała procedura zakańcza się z kolei uregulowaniem należności ze starą firmą i zapłaceniem rachunków, a następne faktury będą już przesyłane przez nowego dostawcę paliwa gazowego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności