Strona główna » Gazownia Jawor » Dostawcy gazu Jawor

Dostawcy gazu Jawor

W jaki sposób zmienić dostawcę paliwa gazowego do domu?

Chcąc zmienić dostawcę paliwa gazowego do domu, należy przede wszystkim pamiętać, że rozwiązanie to jest całkowicie nieodpłatne. Sam proces zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego na nową, tańszą firmę opiera się natomiast na paru łatwych krokach. W zależności od wybranego sposobu może zostać ona wykonana samodzielnie lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w przypadku zmiany sprzedawcy gazu zajmuje w związku z tym wybranie właściwej oferty, w której nie tylko cena gazu ziemnego, ale i pozostałe elementy będą jak najbardziej korzystne.

Ile trwa zmiana sprzedawcy gazu?

Proces zmiany sprzedawcy paliwa gazowego zajmuje najczęściej mniej więcej 30 dni. Wpływ na to, jak długi będzie to czas, ma jednak głównie to, czy umowa ze starym dostawcą gazu może być wypowiedziana od razu. Niekiedy zawarte w niej bowiem zapisy, wymuszają zaczekanie ze zmianą sprzedawcy gazu do końca umowy ze względu na kary. Dodatkowo w trakcie zmienienia sprzedawcy gazu należy także pamiętać, że Operator Systemu Dystrybucyjnego ma 21 dni na rozpatrzenie druku związanego z tą sprawą..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności