Strona główna » Gazownia Jawor » Butle gazowe Jawor

Butle gazowe Jawor

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od klasycznych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do gospodarstwa domowego różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Najczęściej sprzedawane są one w wariatach mających wagę 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najczęściej stosowane z nich to natomiast butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń lub kamperów z wykorzystaniem grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszaniną propan-butan. Ich stosunkowo mała masa i rozmiar daje możliwość z kolei używanie ich podczas wakacji.

Jak transportować butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej należy zadbać też o jej właściwy transport we właściwy sposób. Wobec tego butle gazowe do gospodarstwa domowego oraz turystyczne powinny być przewożone wyłącznie w pozycji pionowej, zaworem skierowanym ku górze. Sama butla powinien być z kolei zabezpieczony przed przemieszczaniem się po wnętrzu samochodu. Nie należy z kolei transportować butli gazowych w bagażnikach, gdyż narażone są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Pełne butle po przewiezieniu powinny być przechowywane w niezawilgoconym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych miejscu, w pozycji pionowej..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności