Strona główna » Gazownia Jastrzębie-Zdrój » Gaz płynny Jastrzębie-Zdrój

Gaz płynny Jastrzębie-Zdrój

Co to jest płynne paliwo gazowe LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa wywodzi się od angielskiego sformułowania Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszaniny propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast podobny do gazu ziemnego. Za sprawą tego wyróżnia się on dużą uniwersalnością użytkowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być stosowany wobec tego na przykład do ogrzewania budynków, napędzania samochodów (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Płynne paliwo gazowe LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on przechowywany w dużych ilościach z użyciem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Ile gazu należy tankować do zbiorników na płynne paliwo gazowe?

Podczas tankowania zbiornika na płynne paliwo gazowe, ilość paliwa nie może być większa niż 85% pojemności zbiornika. 15% pozostałej przestrzeni w zbiorniku zapewnia poduszkę powietrzną, która w sytuacji zmieniania się objętości gazu płynnego w wyniku zmiany temperatury nie będzie wpływała na działanie całej instalacji gazowej. Wobec tego najczęściej stosowane zbiorniki o wielkości 2700 litra najlepiej, aby były tankowane co najwyżej 2300 litrami gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności