Strona główna » Gazownia Jastrowie » Gaz LPG Jastrowie

Gaz LPG Jastrowie

Jakie normy musi spełniać zbiornik LPG montowany w pojazdach?

Butle gazowe montowane w autach określane również jako zbiorniki gazu są jednym z głównych części instalacji gazowej w pojazdach. W związku z tym obowiązkowo muszą one spełniać specjalne normy. Podstawową jest homologacja zbiornika LPG, bez której pojazd nie może jeździć po drogach. Jej termin ważności równy jest 10 lat. Oprócz tego zbiornik na gaz montowany w samochodzie zgodnie z polskimi przepisami musi koniecznie być odebrany przez TDT.

Czemu odpowiednia jakość gazu LPG jest tak istotna?

Gaz LPG o niewłaściwej jakości to jedno z najpowszechniejszych zagrożeń dla instalacji LPG. Może on bowiem prowadzić do problemów z zasilanymi nim urządzeniami oraz ich przedwczesną awarię. Poza tym złej jakości gaz LPG przyczynia się również do większego spalania. Finalnie doprowadza to więc do strat wynikających z konieczności kupowania jego większej ilości. Wobec tego tak istotne jest, aby zbiornik LPG był napełniany jedynie właściwej jakości gazem, który dostarczają sprawdzeni sprzedawcy. Właściwej jakości gaz LPG powinien zapewniać około 13 kWh energii cieplnej w ciągu godziny jego spalania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności