Strona główna » Gazownia Jastarnia » Gaz płynny Jastarnia

Gaz płynny Jastarnia

Czy zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe wymaga pozwolenia na budowę?

W przypadku montażu zbiornika na gaz płynny, którego pojemność nie przekracza 7 m3 nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę. Nie znaczny to natomiast, że może być on zamontowany bez żadnych formalności. Niezbędne jest zgłoszenie takiej inwestycji w Starostwie Powiatowym, z wykorzystaniem właściwego druku. Druk musi posiadać takie elementy jak: projekt techniczny sporządzony przez projektanta oraz zweryfikowany z rzeczoznawcą ds. ochrony przeciwpożarowej, zaświadczenie o prawie do dysponowania działką w celach budowlanych. Brak odmowy pisemnej przez 21 dni oznacza tak zwaną milczącą zgodę i umożliwia przeprowadzenie montowania zbiornika na płynne paliwo gazowe.

Jak skontrolować stan gazu w zbiorniku na gaz płynny?

Wszystkie zbiorniki na gaz płynny wyposażone są w odpowiednie poziomowskazy, które umożliwiają w łatwy i szybki sposób skontrolować poziom napełniania zbiornika wskazany w procentach. Poziomowskaz zlokalizowany jest zazwyczaj na zbiornikach w pobliżu zaworu bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach wyrażone przez nie wartości napełnienia zbiornika wyróżnione są również czerwonym kolorem od około 20%, który wskazuje konieczność zamówienia na dostawę gazu. W przypadku, gdy po zamontowaniu zbiornika jest od podłączony do systemu telemetrycznego, stan jego napełnienia można natomiast sprawdzić zdalnie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności