Strona główna » Gazownia Jastarnia » Butle gazowe Jastarnia

Butle gazowe Jastarnia

Jaki rodzaju gazu w butli wybrać zimą?

Jeśli butle gazowe mają być wykorzystywane zimą, najlepiej postawić na modele zatankowane samym propanem. Gaz ten wyróżnia się bowiem odparowywaniem w temperaturach równych aż -42 oC. Za sprawą tego użytkowanie go nawet w minusowych temperaturach nie będzie problematyczne. W identycznych warunkach butle gazowe wypełnione propanem-butanem mogą natomiast nie zasilać urządzeń gazowych w poprawny sposób, bo gaz ten nie odparowuje już w temperaturze 0,5 stopni Celsjusza.

Ile kosztuje butla gazowa?

Aby móc użytkować butlę gazową w domu, trzeba ją najpierw zakupić. Butle gazowe można zakupić pozbawione gazu, a także już napełnione. W pierwszym przypadku koszt butli gazowej wynosi w granicach około 200 złotych, z kolei w drugim do ceny pustej butli trzeba dołożyć także cenę zawartego w niej gazu, łączna cena wynosi wobec tego obecnie mniej więcej trzystu złotych. Mniej kosztowną metodą jest natomiast kupienie używanej butli gazowej, trzeba natomiast przy tym pamiętać, by skontrolować, czy posiada ona ważną homologację, której termin umieszczony jest na zbiorniku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności