Strona główna » Gazownia Jasło » Gazy techniczne Jasło

Gazy techniczne Jasło

Jaka jest cena gazu technicznego

Wysokości cen gazu technicznego uzależnione są od kilku czynników. Wpływ na koszty zakupu ma głównie rodzaj gazu technicznego i to jaką pojemność ma zbiornik, w którym jest on oferowany. Do najdroższych gazów technicznych można wobec tego zaliczyć na przykład acetylen, hel i argon. Najniższe ceny z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych wskazywany jest zazwyczaj dla dwóch jednostek kilograma i m3.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma delikatnie wyczuwalny zapach, należy on też do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po zmieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas obróbki metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także bardzo duże przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkowania różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności