Strona główna » Gazownia Jasło » Gaz płynny Jasło

Gaz płynny Jasło

Płynne paliwo gazowe — cena

To ile kosztuje używany do ogrzewania lokali, napędzania silników spalinowych oraz urządzeń w domach płynny gaz LPG zależy jest od sytuacji na rynku. Wszystko za sprawą tego, że wysokość cen płynnego paliwa gazowego nie jest ustalana przez Urząd Regulacji Energetyki. Wobec tego, jeśli chodzi o gaz płynny, cennik za jeden litr może się zmieniać nawet kilka razy do roku. W wielu przypadkach jest ona też podawana dla metra sześciennego gazu zamiast litra, dlatego warto zwrócić uwagę na tę jednostkę podczas analizowania jego kosztów zakupu.

Jak często trzeba wykonywać przegląd naziemnego zbiornika na gaz płynny?

Osoby posiadające zamontowany zbiornik na gaz płynny muszą koniecznie co 2 lata wykonywać jego przegląd zewnętrzny. W trakcie takiego badania sprawdzany jest: stan techniczny zbiornika, stan techniczny zaworów bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy zbiornik naziemny musi także obowiązkowo raz na 10 lat przejść przegląd wewnętrzny. Badanie to opiera się na sprawdzeniu ścian zbiornika i jego wzmocnień. Co 10 lat musi być również przeprowadzona próba ciśnieniowa zbiornika. Wszelkie przeglądy techniczne zbiorników na gaz płynny są wykonywane przez UDT..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności