Strona główna » Gazownia Jasło » Dostawcy gazu Jasło

Dostawcy gazu Jasło

Jak zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do gospodarstwa domowego?

Chcąc zmienić sprzedawcę gazu ziemnego do domu, należy głównie wiedzieć, że rozwiązanie to jest w pełni darmowe. Sama procedura zmiany sprzedawcy gazu ziemnego na inną, tańszą firmę polega natomiast na kilku łatwych krokach. W zależności od wybranego sposobu może być ona wykonana osobiście lub za pomocą udzielonego nowemu sprzedawcy pełnomocnictwa. Najwięcej czasu w sytuacji zmieniania sprzedawcy gazu zajmuje wobec tego wybranie odpowiedniej oferty, w której nie tylko koszt gazu, ale i inne elementy będą jak najbardziej korzystne.

Jak samodzielnie zmienić dostawcę gazu ziemnego?

Samodzielna zmiana sprzedawcy gazu ziemnego bez pomocy nowego dostawcy wymaga większego zaangażowania niż w przypadku, kiedy zostaje on upełnomocniony. Nie znaczny to jednak, że jest o wiele bardziej trudniejsza. W takiej sytuacji niezbędne jest w pierwszej kolejności podpisanie umowy z nowym dostawcą paliwa gazowego. Później trzeba samodzielnie rozwiązać umowę ze starym dostawcą paliwa gazowego, a także zawiadomić Operatora Systemu Dystrybucji z wykorzystaniem specjalnego wniosku dostępnego między innymi na jego stronie internetowej lub w oddziale obsługi klienta. Na rozpatrzenie dokumentu dotyczącego zmienienia sprzedawcy paliwa gazowego dystrybutor paliwa gazowego ma 21 dni..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności