Strona główna » Gazownia Jasło » Butle gazowe Jasło

Butle gazowe Jasło

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od klasycznych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją wielkością. Najczęściej sprzedawane są one w wariatach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być wykorzystywane zarówno do przygotowywania posiłków na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła domków letniskowych oraz kamperów za pomocą grzejnika zasilanego przez butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe napełniane są mieszanką propanu i butanu. Ich niewielka masa i rozmiar umożliwia z kolei stosowanie ich podczas wakacji.

Na co zwrócić uwagę podłączyć butlę gazową w bezpieczny sposób?

Aby podłączyć butlę gazową do kuchenki gazowej lub innego urządzenia należy najpierw zdjąć plombę foliową umieszczoną na zaworze, która gwarantuje, że zbiornik jest pełen, a później zerwać wykonaną z tworzywa sztucznego zaślepkę. W trakcie wykonywania tego zawór butli powinien być ciągle zakręcony. Przed mocowaniem reduktora do zaworu należy również sprawdzić, czy uszczelka znajdująca się przy wylocie w butli jest we właściwym stanie, w przypadku, gdy jest ona uszkodzona, należy się z kolei skontaktować z dostawcą butli. Po zamocowaniu reduktora na zaworze butli z gazem wystarczy już wyłącznie odkręcić go wykonując pojedynczy obrót we wskazanym kierunku..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności