Strona główna » Gazownia Jasień » Gaz płynny Jasień

Gaz płynny Jasień

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Choć ceny gazu płynnego stale rosną ogrzewanie domów i firm z wykorzystaniem tego paliwa wciąż jest o wiele bardziej opłacalne od, między innymi ogrzewania olejem opałowym. Wybranie płynnego gazu do ogrzewania lokali pozwala w związku z tym zaoszczędzić nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Dodatkowo płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw czystych, które nie wytwarzają sadzy, a co za tym idzie, umożliwiają zmniejszyć konieczność oczyszczania przewodów kominowych czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie budynku lub przedsiębiorstwa gazem płynnym nie wymaga również posiadania odpowiedniej kotłowni.

Jakie są zalety ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie gazowe według informacji GUS stosowane jest w ponad 62% gospodarstw domowych. W wielu przypadkach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalistycznych zbiorników, które mogą być wydzierżawione lub zamontowane na własny koszt. Do podstawowych plusów tego typu ogrzewania zaliczyć można na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji używania kotłów gazowych kondensacyjnych, niewielką awaryjność instalacji, samoobsługowość, niemal całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności