Strona główna » Gazownia Jarosław » Gaz LPG Jarosław

Gaz LPG Jarosław

Jaka jest cena paliwa gazowego LPG?

Obecne wzrosty cen gazu wywołane niestabilną sytuacją gospodarczą na świecie nie ominęły również gazu LPG. Cena gazu LPG w 2022 roku wzrosła z mniej więcej 2 zł za litr do 3,50 zł za litr. Według różnych ekspertów to jednak nie koniec wzrostów cen dla osób ogrzewających swoje budynki z użyciem gazu LPG. Ceny paliwa gazowego LPG nie są kontrolowane przez URE. Wobec tego na to, wpływ na to, jak one się kształtują, ma jedynie sytuacja gospodarcza na rynkach. Rozwiązaniem na oszczędności podczas zakupów paliwa gazowego LPG jest między innymi kupowanie go poza okresem zimowym, kiedy jego koszty są mniejsze.

W jaki sposób napełniać butle LPG?

Podczas napełniania butli LPG należy głównie zadbać o bezpieczeństwo. W pobliżu nie powinny wobec tego występować się żadne źródła ognia. Prawidłowe tankowanie paliwa gazowego LPG polega natomiast na tankowaniu zbiornika jedynie do 85% jego pojemności. Wolna przestrzeń zapewni miejsce dla gazu, który w wyniku zmiany temperatur może zwiększać własną objętość. Po wykonaniu napełniania zbiornika należy również sprawdzić, czy jest on w pełni szczelny..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności