Strona główna » Gazownia Jarosław » Gazy techniczne Jarosław

Gazy techniczne Jarosław

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Współcześnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Stosowane są one bardzo często między innymi do spawania, przecinania metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne zapewniają możliwość między innymi wykonanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są też wykorzystywane jako surowce energetyczne. Ilość ich użycia jest wobec tego tak duża, że trudno sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma nieznacznie wyczuwalny zapach, należy on także do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkcji różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności